Muzeum hygieny pořádá již druhý ročník charitativní akce, jejímž cílem je získat prostředky na pomoc potřebným. V letošním roce je akce pořádaná ve prospěch Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny.
Poslední týden zbývá ke koupi vstupenek na brněnskou MotoGP za nejvýhodnější cenu. Lístky, které jsou oproti přímému prodeji levnější o 40 %, budou k dostání do 14. února.
Pohotový zákrok předvedla v sobotu odpoledne hlídka strážníků z Prahy 1. Při běžné hlídkové činnosti si na mostu na Wilsonově ulici všimla muže, který stál za zábradlím a chtěl skočit.
V sobotu nedlouho před půl dvanáctou Policii ČR předali strážníci městské policie informaci, že přijali oznámení o nálezu dělostřeleckého granátu. Ten měl být nalezen pod Jiráskovým mostem na straně Prahy 1.
Otevřená radnice, která slouží jako termínový kalendář pro setkávání občanů s představiteli hlavního města Prahy, se postupně stává zavedeným a velmi oblíbeným projektem.
Policejní pyrotechnici v roce 2016 vyjeli celkem k 1708 případům. Z toho bylo 1555 výjezdů na nálezy munice a výbušnin, 137 výjezdů k nálezům podezřelých předmětů a nástražných výbušných předmětů a 16ti anonymním oznámením.
V noci ze čtvrtka 19. ledna na pátek 20. ledna 2017 vyhlásil Český hydrometeorologický ústav pro území hlavního města Prahy smogovou situaci. Důvodem jsou vysoké koncentrace suspendovaných částic PM10.
bylo v Praze na Koňském trhu otevřeno divadlo Bouda. Byť to byla lehká budova vystavěná jen z fošen, její jedinečnost spočívala v tom, že se zde hrálo česky. Nedostatek kvalitních českých autorů a překladatelů tím však zároveň vedl k poklesu kvality divadelních her.
Turistika
11. května 1889
vytvořil Klub českých turistů první českou značenou turistickou cestu.