Zpravodajství

Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Strážníci si posvítili na parkování na místech vyhrazených pro invalidy
Praha
Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po zemřelých.
Na pražských sběrných dvorech se sbírá stále větší množství použitých tiskových kazet
Praha
Asociace renovátorů tonerů ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy v rámci pilotního programu sběru použitých tiskových kazet umístila na 3 pražské dvory sběrné nádoby na separátní sběr použitých tonerových kazet.
Pražští zastupitelé zvolili novou Radu hl. m. Prahy
Praha
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dnešním pokračujícím ustavujícím zasedání zvolilo nové členy Rady hl. m. Prahy pro volební období do roku 2026.
10 minut stačilo, než opilý řidič sedl do auta
Praha
Přesně deset minut stačilo opilému muži k tomu, aby se znovu rozjel autem, které měl dle jeho slov předtím zaparkovat jeho kamarád.
V aplikaci PID Lítačka lze nově platit i za parkování
Praha
Městská společnost Operátor ICT rozšířila ve spolupráci s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy aplikaci PID Lítačka o další funkcionality. V posledním lednovém týdnu si uživatelé aplikace PID Lítačka mohli v ostrém provozu vyzkoušet funkci přímé platby za parkování v zónách placeného stání.
Na začátku telefon za volantem, na konci uprchlý vězeň
Praha
S řidičem, kterého strážníci zastavili kvůli telefonování za jízdy, cestoval celostátně hledaný muž. V útěku mu zabránila hrozba namířenou zbraní. Následně vyšlo najevo, že se jednalo o hledaného vězně. Oba muže předali strážníci kolegům ze státní policie.
Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji se bude hrát na Letné
Praha
Kluziště na Letenské pláni bude hostit Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji. Utká se v něm 16 pražských středních škol.
Účastníci Prague International Marathon mohou na závod trénovat s olympioničkou Vrabcovou Nývltovou
Praha
Přípravy na nejkrásnější vytrvalecký závod jsou v plném proudu. Jeden dárek má pořádající tým RunCzech pro závodníky připraven už nyní – všichni registrovaní běžci budou moci na 42 kilometrů dlouhou trať každý týden trénovat s olympioničkou Evou Vrabcovou Nývltovou!
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Vynálezy

28. března 1797

patentoval Nathaniel Briggs z New Hampshire svůj vynález valchy na praní prádla.

Katastrofy

28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.