VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Šiška k vidění v denním světle i na billboardech
Šiška již sice přešla z mateřského mléka na stravu dospělců, avšak na ocase matky Run Hou Tang jezdí i nadále. Právě mezi 9. a 10. hodinou mají ode dneška návštěvníci šanci vidět tento evropský unikát na vlastní oči v denním světle.  
Autor / zdroj foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Praha

Návštěvníci Zoo Praha mohou ode dneška pozorovat samičku luskouna Šišku a její rodiče v denním světle. Nově se totiž noční expozice Indonéské džungle zahalí do šera až v 10 hodin. První mládě luskouna v Evropě je tak nyní dobře vidět nejen v rámci aktuální outdoorové kampaně, ale i po celou první hodinu otevírací doby zoo.

„Vycházíme vstříc návštěvníkům, kteří nyní mají možnost vidět luskouny za plného světla. Nový režim je také lákavou příležitostí pro fotografy,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Chod noční expozice jsme museli upravit velmi citlivě; po určitou dobu jsme čas zhasnutí světel posouvali vždy o pár minut až do dneška, kdy už jde o celou jednu hodinu.“

Návštěvníkům Indonéské džungle se kromě trojice luskounů krátkoocasých vůbec poprvé naskýtá nový pohled i na další obyvatele nokturna: outloně váhavé, velemyši obláčkové nebo vakoveverky létavé. Využít mohou také koupi zvýhodněné elektronické vstupenky, díky které se vyhnou pokladně a mohou zamířit od turniketů přímo za luskouny.

Billboardy či citylighty s Šiškou mohou v těchto dnech spatřit lidé v hlavním městě i ve zbytku Česka. Kampaň tak neakcentuje prvního odchovaného luskouna v Evropě pouze jako úspěch Zoo Praha, nýbrž českých zoo vůbec. Svým významem totiž dalekosáhle přesahuje tuzemské hranice.

Autor / zdroj: Filip Mašek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.