AKTUÁLNĚ / Krimi

Během čtyřdenní akce KOLOBĚŽKA strážníci odhalili 1 336 přestupků
 
Autor / zdroj foto: MP Praha

Praha

Na konci prázdnin proběhla celoměstská dopravně bezpečnostní akce s názvem KOLOBĚŽKA, během které se strážníci zaměřili na cyklisty a koloběžkáře, a to nejen sdílených prostředků. Kromě cílených a preventivních akcí se strážníci kontrolám cyklistů věnují v rámci své služby standardně po celý rok.

Na každém obvodním ředitelství byly na akci vyčleněny 2 dvojčlenné hlídky, v centrální městské části, kde jsou největší problémy, pak 4 hlídky strážníků. Kontroly probíhaly nahodile v různých časových intervalech.

Během akce strážníci odhalili 1 336 přestupků, za které uložili 402 pokut v celkové výši 191 800 korun, 63 přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu a ostatní byly řešeny domluvou. Nejvíce přestupků zjistili strážníci na Praze 1, konkrétně 288 a na Praze 2 pak 126 přestupků. Nejčastějším přestupkem byla jízda po chodníku a nedodržování dopravního značení.

„Touto akcí jsme dali jasně najevo, že problémy spojené s půjčovanými koloběžkami vnímáme a jsme připraveni řešit. Další kroky budou následovat, což se týká především neukázněného parkování koloběžek uprostřed chodníků. Pro mě jako primátora je bezpečnost v pražských ulicích prioritou“, dodal Bohuslav Svoboda, pražský primátor.

Autor / zdroj: Irena Seifertová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.