SPORT / Dostihy

Popis: No Time To Lose.
No Time To Lose.
11.4.2018

Žofín opět v obležení koní

PRAHA

Sluncem prosvícený a turisty obležený jarní Slovanský ostrov se v sobotu stal svědkem ojedinělé události – vítěz Velké pardubické, valach No Time To Lose v doprovodu žokeje Jana Kratochvíla zde převzal další ocenění, a sice Cenu časopisu Jezdectví pro nejlepšího koně.

„O ceně rozhodovali čtenáři a náskok dostihového šampiona byl dost velký,“ komentovala premiéru šéfredaktorka časopisu Ing. Zdeňka Motyginová. „No Time To Lose je temperamentní anglický plnokrevník, po zimní přípravě se netrpělivě těší na sezonu, která by měla vrcholit startem na 128. Velké pardubické,“ sdělil početným divákům žokej. Trenér vítězného koně Josef Váňa na Žofíně chyběl, o valachovi však pro TV Prima prozradil, že i v boxu ve stáji je neustále v pohybu: „Už jsme mu zkoušeli koupit jako společníka beránka, ale nepomohlo, tak se musíme smířit s tím, že tento neduh prostě má.“ Cenu spolu s J. Kratochvílem přebíral za dostihovou stáj Paragan majitel Miloslav Gančarčík – ten však navíc předával cenu v kategorii Paragan Malý kůň roku. Jen 75 centimetrů velký minikůň Jack van Alana přijel se svou majitelkou Hanou Petráčkovou až z Ústí nad Labem a celý večer si oba výborně užívali. Impozantní dvojspřeží starokladrubských běloušů pod vedením několikanásobného mistra republiky Jiřího Nesvačila ml. pocházející z národního hřebčína přivezlo na dekorování vítězů před palácem Žofín zpěvačku Debbi, která sama vlastní statek a koně, a proto beze strachu oblékla oběma koním slavnostní deku.

Dekorování koní předcházelo vyhlašování na Velkém sále Žofína, kam se sjeli například Veterinář, Ošetřovatel, Amatérský jezdec, Jezdecký klub či Talent roku 2017 doslova z celé republiky – bodovali zástupci Severní Moravy (ošetřovatelka Rozálie Zykánová a talent Sára Vingrálková), Jižní Moravy (JK Sever Brno), Východních Čech (amatérka Sabina Nosková) nebo Prahy, jako veterinářka, jemná blondýnka MVDr. Barbora Schillová.

Po dekorování koní předal herec Marián Roden, už opět na hlavním podiu, odměny nejlepším jezdcům nejstaršího českého žebříčku Pavo Poháru Jezdectví. Ve skocích již pošestnácté uspěla česká skoková jednička Aleš Opatrný, v drezuře pro změnu žena Hana Vášáryová. Dekorováním nejlepších jezdců a trenérů v disciplíně skoky České jezdecké federace pak vyhlašování vrcholilo, i zde si přišel několikrát pro cenu Aleš Opatrný, zástupce Czech Equestrian Teamu. Jeho týmová kolegyně Anna Kellnerová se tohoto večera nemohla zúčastnit, protože právě startovala na GCL v Miami s družstvem Prague Lions a podařilo se jim k radosti žofínského publika senzačně vyhrát. Třešničkou na dortu celé akce se stalo uvedení osobností do Dvorany slávy – do ní vstoupila po 25 aktivních letech spolupráce externí redaktorka Jezdectví Martina Kůstková z Plzně a v rámci životního jubilea, 75. narozenin i Ing. Stanislav Hošák, uznávaný chovatel z Nového Jičína.

Zábava na galavečeru pokračovala do pozdních nočních hodin, kdy se ještě dražil obraz Natálie Roučkové ve prospěch nadace Taťány Gregor Brzobohaté Krása pomoci. Citlivě, přesto vtipně komentovaná dražba manželem Taťány Ondřejem vynesla nadaci 50 000 Kč, když obraz zakoupil otec jednoho z jezdců, Radim Skutecký.

Galavečer Koně na Žofíně, který se konal 7. 4. 2018, již popatnácté pořádal časopis Jezdectví. Více informací získáte na www.jezdectvi.cz.

Autor / zdroj: Zdena Motyginová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Muzeum Karla Zemana vystavuje kostýmy a rekvizity z pohádky Čertí brko

Unikátní výstava kostýmů a rekvizit z nové české pohádky Čertí brko umožňuje nahlédnout do zákulisí natáčení a z blízka si prohlédnout originální film

Post

Výstavní a prodejní setkání chovatelů exotických zvířat v Praze

TERRABAZAR je nejstarší výstavní a prodejní burza terarijních zvířat a exotického ptactva v Praze založená Teraristickou společností Praha a Klubem př

Post

Rekonstrukce slavného návratu T. G. Masaryka z exilu vlakem

České dráhy ve spolupráci s Českosloslovenskou obcí legionářskou a Národním technickým muzeem připravily jedinečnou rekonstrukci příjezdu prvního česk

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA